Jeszcze przed 2040 r. Rolls-Royce zacznie wytwarzać wyłącznie EV

Jeszcze przed 2040 r. Rolls-Royce zacznie wytwarzać wyłącznie EV

Torsten Müller-Ötvös, dyrektor generalny Rolls-Royce, poinformował, że jeszcze przed 2040 r. brytyjski producent będzie oferował wyłącznie samochody z napędem elektrycznym. Należąca do BMW marka zrezygnuje ze stosowanych obecnie konwencjonalnych silników 12-cylindrowych 6,3 l z uwagi na coraz ostrzejsze normy w zakresie emisji spalin. Niektóre kraje, jak np. Francja czy Wielka Brytania, zapowiedziały ponadto wprowadzenie zakazu sprzedaży nowych samochodów napędzanych wyłącznie benzyną i olejem napędowym. Co więcej, dyrektor Rolls-Royce uważa, że podobne regulacje zostaną uchwalone w kluczowych dla marki państwach, takich jak USA czy nawet kraje Bliskiego Wschodu.

W wywiadzie udzielonym „The Financial Times” T. Müller-Ötvös powiedział:
„Jeżeli popatrzycie, co się dzieje w Arabii Saudyjskiej, jeżeli popatrzycie, co się dzieje w Dubaju, Abu Zabi, wszyscy zwracają się w stronę alternatywnych źródeł energii. Wcześniej czy później elektryfikacja nastąpi również w tych krajach”.

Dodał także:
„Z pewnością będziemy oferować 12-cylindrowe silniki tak długo jak tylko będziemy mogli, tak długo, jak przepisy pozwolą je oferować”. Jego zdaniem, napędy elektrycznie idealnie wpasują się w profil marki: zapewniają cichą pracę i są bardzo wydajne. Dodatkowo, klienci brytyjskiego producenta zazwyczaj nie pokonują samochodami zbyt długich dystansów.

Rolls-Royce zamierza wprowadzić na rynek swój pierwszy, całkowicie elektryczny model w ciągu kolejnej dekady. Plany marki nie obejmują sprzedaży samochodów hybrydowych. T. Müller-Ötvös ujawnił niedawno, że napęd elektryczny trafi najprawdopodobniej już do następcy flagowego modelu Phantom (na zdjęciu).


Podziel się

Skomentuj