Smog szaleje w najlepsze, a premier odwołuje wiceministra, który miał zająć się tym problemem

Smog szaleje w najlepsze, a premier odwołuje wiceministra, który miał zająć się tym problemem

Piotr Woźny (na zdjęciu) pełnomocnik rządu ds. czystego powietrza, odpowiedzialny za koordynację działań wszystkich resortów w celu poprawy jakości powietrza w Polsce został odwołany ze stanowiska wiceministra Przedsiębiorczości i Technologii. Piotr Woźny, znalazł się na liście 17 wiceministrów odwołanych przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Jak tłumaczy premier, ostatnie odwołania wiceministrów to nie zmiany personalne, ani polityczne tylko zmiany usprawniające rząd. – Sztuka polega na tym, aby jak najlepiej ze sobą współpracować – podkreśla szef rządu. Decyzję premiera odnośnie wiceministra Woźnego skomentowała Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziem. W jej ocenie grozi to osłabieniem, a być może nawet zamrożeniem działań polskiego rządu na rzecz walki ze smogiem.

– Chcielibyśmy jasnej deklaracji, że dzisiejsza dymisja nie oznacza wstrzymania prac rządu nad poprawą jakości powietrza w naszym kraju i związaną z tym ochroną zdrowia Polaków – komentuje radca prawny Fundacji Agnieszka Warso-Buchanan.


Podziel się

3 Odpowiedzi na "Smog szaleje w najlepsze, a premier odwołuje wiceministra, który miał zająć się tym problemem"

Skomentuj