KGHM: Czy mentalny kombinat porzuci świat i pokocha własny kraj?

KGHM: Czy mentalny kombinat porzuci świat i pokocha własny kraj?

Prezes KGHM na dzień przed odwołaniem powiedział o sytuacji w spółce: „mentalnie jest kombinatem„. Minister energii zabrał głos po odwołaniu Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego. Krzysztof Tchórzewski (na zdjęciu) podkreślił, że Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź oczekuje od nowego prezesa zmiany linii działania za granicą oraz nowych pomysłów rozwojowych w kraju. „Rada Nadzorcza oczekuje zmiany linii działania za granicą. Nadal mamy duże straty z inwestycji za granicą z jednoczesnym niedosytem inwestycji w Polsce” – powiedział Tchórzewski dziennikarzom w kuluarach XXV Welconomy Forum w Toruniu.
Nowy prezes powinien mieć pomysł na rozwój spółki i przedstawić plan, bo, jak to określił minister Tchórzewski: „spółka stoi w miejscu, a powinna wyjść do przodu”. Dotychczasowy prezes Radosław Domagalski-Łabędzki został odwołany ze stanowiska decyzją Rady Nadzorczej 10 b. m. Jednocześnie RN powierzyła obowiązki prezesa wiceprezesowi ds. rozwoju, Rafałowi Pawełczakowi na czas do dnia powołania prezesa spółki, po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego.
KGHM w 2016 r. wyprodukował 677 tys. t miedzi i 1,2 tys. t srebra metalicznego. Jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.


Podziel się

Skomentuj