EC Stalowa Wola jest obecnie zadłużona na ok. 1 220 mln zł

EC Stalowa Wola jest obecnie zadłużona na ok. 1 220 mln zł

Bank Gospodarstwa Krajowego i PGNiG pożyczą Elektrociepłowni Stalowa Wola (na zdjęciu) po 450 mln zł z przeznaczeniem na refinansowanie długu wobec PGNiG i Tauronu (600 mln zł) oraz na pokrycie dalszych wydatków inwestycyjnych (300 mln zł) – podały PGNiG i Tauron dla PAP. Data ostatecznej spłaty pożyczki to 14 czerwca 2030 r. Na dzień przekazania tej informacji zobowiązania pożyczkowe Elektrociepłowni Stalowa Wola wobec PGNiG i Tauronu wynosiły po około 610 mln zł.

„Umowa pożyczki przewiduje wypłatę środków na rzecz pożyczkobiorcy po spełnieniu warunków zawieszających, z których jednym jest przedstawienie BGK gwarancji bankowej wystawionej na zlecenie Tauron Polska Energia SA i zabezpieczającej dług pożyczkobiorcy w stosunku do BGK” – podano w komunikacie. Gwarancja bankowa będzie odnawiana corocznie, a jej wysokość nie przekroczy 517,5 milionów złotych.

PGNiG posiada pośrednio, poprzez spółkę zależną PGNiG Termika, 50-proc. udział w kapitale akcyjnym Elektrociepłowni Stalowa Wola. Tauron również posiada 50-proc. udział, poprzez spółkę Tauron Wytwarzanie.


Podziel się

Skomentuj