Renault-Nissan-Mitsubishi planują pięciolatkę innowacyjnej ofensywy

Renault-Nissan-Mitsubishi planują pięciolatkę innowacyjnej ofensywy

Sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi w ciągu najbliższych 5 lat planuje łącznie przeznaczyć na wszystkie projekty i badania ponad 10 miliardów $. Z tego miliard trafi na inwestycje m.in. w elektryfikację;
• Renault-Nissan-Mitsubishi zamierza co roku inwestować co najmniej 200 mln $ na nowe priorytety w zakresie badań;
• Elektryfikacja, systemy jazdy autonomicznej, łączność oraz sztuczna inteligencja – oto nowe priorytety francusko-japońskiego sojuszu – czytamy na łaach Onet Moto.
Innowacje – słowo klucz dla inwestorów. W przypadku koncernów motoryzacyjnych szczególny priorytet mają badania nowych rodzajów napędów oraz samochody autonomiczne. Nie inaczej jest w przypadku grupy Renault-Nissan-Mitsubishi. Sojusz zainwestuje miliard dolarów w ciągu najbliższych 5 lat w takie przedsięwzięcia jak elektryfikacja, systemy jazdy autonomicznej, łączność oraz sztuczna inteligencja.
Miliard dolarów to całkiem sporo. Sojusz planuje bowiem przeznaczyć na wszystkie inwestycje i projekty badawcze 8.5 mld € łącznie.
W pierwszym roku działalności zaplanowano inwestycję do 200 mlnów . Sojusz wziął na celownik star-upy i inne przedsiębiorstwa technologiczne nastawione na działalność, która stała się priorytetem dla motoryzacyjnego giganta.
Wspomniano już nawet o pierwszej transakcji. To strategiczna inwestycja w Ionic Materials (z siedzibą w Massachusetts). To amerykańska firma, która zajmuje się półprzewodnikowymi materiałami do akumulatorów, które nie zawierają kobaltu.
Firma z Massachusetts pracuje m.in. nad projektem nowych baterii alkalicznych (będzie można je wielokrotnie ładować), które mają zastąpić dotychczas używane modele litowo- jonowe. Naukowcy z Ionic Materials nie kryją, że ich celem jest stworzenie znacznie tańszych w produkcji (na bazie łatwiej dostępnego cynku i manganu) oraz bardziej odpornych (mniejszy ryzyko zapłonu) akumulatorów, które mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w samochodach ale także w komputerach czy zabawkach.


Podziel się

Skomentuj