Meandry polskiej elektromobilności; elektrobusy górą

Meandry polskiej elektromobilności; elektrobusy górą

Rząd walczy o promocję sprzedaży polskich autobusów elektrycznych. Mateusz Morawiecki podkreśla, że takie działania mogą wzmocnić produkcję tych pojazdów w Polsce. „Prowadzimy teraz jeden strategiczny program i to jest program promocji sprzedaży autobusów elektrycznych. Autobusy elektryczne są już zamawiane przez 46 samorządów polskich. Na to kładziemy nacisk, ponieważ to jest program, który ma szansę jednocześnie wzmocnić produkcję polskich autobusów elektrycznych i poprawić środowisko, ochronę zdrowia w Polsce, na tym nam oczywiście bardzo zależy” – powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej w siedzibie Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem (Podlaskie) – za PAP.
M. Morawiecki dodaje, że chce, by jak najwięcej autobusów elektrycznych jeździło po polskich drogach.
drogach.
– Właśnie w taki sposób trzeba kształtować legislację, ustawy, rozporządzenia dotyczące elektromobilności, żeby ta promocja jednocześnie nie służyła ludziom bardziej zamożnym. Dlatego, między innymi, nie spieszymy się z tym, jeśli chodzi o samochody” – dodał.
Trudno w tej depeszy coś zrozumieć: kiedyś (parę miesięcy temu wstecz) słyszeliśmy, że ma być milion samochodów osobowych o napędzie elektrycznym. Teraz wygląda na to, że na osobowe mamy poczekać, a wsiadać do autobusów. Elektrycznych, rzecz jasna.


Podziel się

Skomentuj