Elektryczne ursusy ruszają na podbój Europy

Elektryczne ursusy ruszają na podbój Europy

Ursus chciałby w tym roku wystartować w kilku przetargach na dostawę autobusów elektrycznych, które będą ogłaszane w państwach Unii Europejskiej – poinformował prezes spółki Karol Zarajczyk. – Liczymy, że w kilku z nich uda nam się wygrać – powiedział.
Przypomniał, że w minionym roku Ursus wygrał „największy przetarg na autobusy elektryczne w Europie, ogłoszony w Zielonej Górze”. – Jesteśmy już obecni i rozpoznawalni na polskim rynku. Pora na kolejny krok – ekspansję poza granicami kraju. Zagraniczne podmioty startują w przetargach w Polsce i nierzadko je wygrywają. My również chcemy pozyskiwać klientów w innych państwach członkowskich – dodał.
Jak mówił, firma ma „nowoczesne i sprawdzone konstrukcje, które na pewno spodobają się obywatelom Unii Europejskiej, natomiast technologia oparta na silnikach elektrycznych przyczyni się do poprawy jakości powietrza w wielu aglomeracjach miejskich”.
– Ekologiczna rewolucja ogarnęła całą Europę, a my chcemy być jej częścią – powiedział.
Ursus zebrał już zamówienia na dostawę w 2018 r. elektrycznych autobusów o wartości prawie 180 mln zł. Wszystkie jednak dotyczą dostaw dla odbiorców krajowych. Prezes przyznał, że zebrane zamówienia na produkcję autobusów elektrycznych przerosły oczekiwania. przychody z produkcja autobusów elektrycznych stanowią już około 20 proc. przychodów grupy Ursus.
K. Zarajczyk powiedział, że Ursus cały czas inwestuje w rozwój i dopracowanie swoich produktów, oraz w opracowanie nowych rozwiązań.
W ubiegłym roku Ursus wygrał przetargi na dostawę 10 autobusów elektrycznych dla Szczecinka, 5 dla Katowic, 47 dla Zielonej Góry, 15 trolejbusów dla Lublina, 3 dla Środy Śląskiej i 2 dla Łomianek.


Podziel się

Skomentuj