ZE PAK: Ościsłowo będzie rozpatrywane ponownie

ZE PAK: Ościsłowo będzie rozpatrywane ponownie

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska podjął decyzję o uchyleniu w całości zaskarżonej przez PAK KWB Konin, spółkę zależną Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, negatywnej decyzji środowiskowej dla wydobycia węgla brunatnego z odkrywki Ościsłowo i przekazaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia przez RDOŚ w Poznaniu – poinformował PAP.

14 marca ZE PAK informował o otrzymaniu przez PAK KWB Konin decyzji odmownej Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu w s. prawie określenia środowiskowych uwarunkowań dla wydobycia węgla brunatnego i kopalin towarzyszących z odkrywki Ościsłowo.

ZE PAK informował wcześniej, że w ocenie spółki wydana decyzja RDOŚ pozbawiona jest argumentów merytorycznych oraz nie została poparta żadnymi ekspertyzami potwierdzającymi negatywny wpływ na środowisko w przypadku zastosowania rozwiązań zaproponowanych przez PAK KWB Konin.
Odkrywka Ościsłowo ma zapewnić paliwo dla zmodernizowanych aktywów wytwórczych ZE PAK. Spółka zapowiadała, że będzie podejmować działania zmierzające do uzyskania stosownych decyzji umożliwiających prowadzenie działalności wydobywczej zgodnie ze swoją strategią, której celem jest zapewnienie niezakłóconej pracy aktywów wytwórczych spółki.
Właścicielem ZE PAK jest firma Zygmunta Solorza.

Na zdjęciu: KWB Konin, której zasoby kończą się, a którą miałaby zastąpić kopalnia położona w okolicach Ościsłowa


Podziel się

Skomentuj