No tak! Rolls-Royce Phantom też będzie elektryczny

No tak! Rolls-Royce Phantom też będzie elektryczny

Dyrektor generalny marki Rolls-Royce, Torsten Müller-Ötvös, zapowiedział, że nowy Phantom prawdopodobnie będzie dostępny na rynku w odmianie całkowicie elektrycznej. Firma nie ma natomiast w planach rozpoczęcia produkcji hybrydowych wersji swoich modeli -informuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych .

Jak powiedział Müller-Ötvös: „Pójdziemy w kierunku napędów całkowicie elektrycznych, nie zamierzamy uwzględniać żadnych rozwiązań przejściowych”. Dodał, że chociaż klienci Rolls-Royce’a nie zgłaszają postulatów, co do chęci zakupu modeli zelektryfikowanych, to jednak brytyjska marka będzie musiała je dołączyć do swojej oferty ze względu na zaostrzające się normy emisji spalin i zapowiadane przez władze wielu krajów plany wprowadzenia zakazu sprzedaży samochodów spalinowych.

T. Müller-Ötvös stwierdził również, że w pojazdach brytyjskiego producenta nie znajdzie zastosowania oferowany przez BMW system CoPilot, który umożliwia m.in. zautomatyzowaną jazdę w korkach, w powolnym ruchu lub na długich trasach. Rolls-Royce zamierza poczekać aż układy autonomicznego prowadzenia staną się bardziej dopracowane i pozwolą na pełniejszy zakres autonomicznego sterowania.
Ilustracja: Ten znaczek to nie pomyłka; RR należy do niemieckiej firmy…


Podziel się

Skomentuj