Odkrywki ZE PAK na sejmowej tapecie

Odkrywki ZE PAK na sejmowej tapecie

8 b. m. odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa poświęconej przyszłości ZE PAK, a w mediach pojawiają się kolejne wypowiedzi uczestników tego spotkania, co relacjonuje „Puls Biznesu”.

I tak wiceminister środowiska Andrzej Szweda-Lewandowski poinformował podczas posiedzenia komisji, że najpóźniej w ciągu dwóch tygodni Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska powinna wydać decyzję ws. odkrywki Ościsłowo. Przestrzegał jednocześnie przed naciskami na jej przyśpieszenie.

– Komisja Europejska interesuje się takimi kwestiami. Już obecnie odpowiadamy na pytania dotyczące Tomosławic [inna odkrywka ZE PAK – red.]. Trzeba mieć świadomość, że jeśli procedury środowiskowe nie będą przestrzegane, to będziemy mieli drugie takie postępowanie – powiedział Andrzej Szweda-Lewandowski.

Deklaracja ta spotkała się jednak ze zdecydowaną reakcją przewodniczący komisji, posła Marka Suskiego. – Wszyscy kochamy środowisko, ale energia też jest potrzebna – powiedział Marek Suski.

– Węgiel brunatny pełni istotną rolę w polskim systemie energetycznym, dlatego dyskutujemy bardziej o terminach, a nie o samej inwestycji. Jesteśmy przekonani, że będziemy ją realizować – powiedział z kolei Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii odpowiedzialny za górnictwo.


Podziel się

Skomentuj