Co 9. bateria w EV będzie pochodzić z Kobierzyc k. Wrocławia

Co 9. bateria w EV będzie pochodzić z Kobierzyc k. Wrocławia

LG Chem stworzy największą w Polsce fabrykę baterii do samochodów elektrycznych. Fabryka stanie w Kobierzycach niedaleko Wrocławia. Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki przekazał, że Ministerstwo Rozwoju udzieliło LG Chem Wrocław Energy – spółce koreańskiego koncernu LG – zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie podstrefy Wrocław-Kobierzyce. Ta mieści się w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
– Bateria co dziewiątego samochodu elektrycznego jeżdżącego po Europie będzie mogła pochodzić z Polski – stwierdził minister. I dodał: – Ta inwestycja wpisuje się bardzo mocno w naszą strategię elektromobilności – mówił Morawiecki. – Elektromobilność jest już „za zakrętem”
– Polska staje się jednym z kluczowych węzłów globalnego łańcucha wartości w tak zaawansowanych dziedzinach jak elektromobilność – ocenił wicepremier.
Budowa fabryki zostanie ukończona w 2018 r. W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie około 2,5 tysiąca osób. Kobierzyce już dziś uchodzą za jedną z najbogatszych gmin w naszym kraju.


Podziel się

Skomentuj