Elon Musk na ratunek Portoryko

Elon Musk na ratunek Portoryko

Elon Musk (na zdjęciu), prezes Tesli, nie przestaje zadziwiać. Obok elektrycznych pojazdów, chce wysłać ludzi na Marsa, skolonizować Księżyc, zbudować samoloty latające z prędkością 4 Mach i pociągi jeżdżące 3 razy szybciej niż TGC. Ostatnio napisał na Twitterze, że jego firma mogłaby odbudować sieć energetyczną Portoryko, która zniszczona została po ostatnich huraganach. Wystarczy tylko decyzja obywateli i rządu, by postawić tam baterie i panele solarne Tesli.
Podobne projekty Tesli powstawały już na wyspie Kaua’i na Hawajach czy na Samoa Amerykańskich. To o wiele mniejsze terytoria, ale zdaniem Muska nie byłoby to jednak problemem.
– Zespół Tesli robił to już dla mniejszych wysp na całym świecie, ale nie istnieje limit skalowalności. Możemy wykonać to również dla Portoryko. Taka decyzja jest jednak w rękach rządu Portoryko, właścicieli interesów handlowych i, przede wszystkim, obywateli Portoryko – odpowiadał Musk na Twitterze.
Portoryko podaje, że obecnie mniej niż 10 proc. państwa ma dostęp do elektryczności. Miną miesiące, zanim sytuacja się poprawi.
Tesla wysłała już setki baterii Powerwall, które służą do zbierania i przechowywania energii z promieni słonecznych w gospodarstwach domowych.


Podziel się

Skomentuj