Jak Polenergia stawia Elektrownię Północ…

Jak Polenergia stawia Elektrownię Północ…

Szukaliśmy wieści o Elektrowni „Północ”, którą w 2018 r. /?/ uruchomić miała Polenergia, wchodząca w skład Kulczyk Investments. Na stronie internetowej informacja jest następująca:
„Elektrownia Północ: Development projektu budowy niskoemisyjnej elektrowni węglowej o mocy 2×800 MWe w miejscowości Rajkowy, niedaleko Pelplina w województwie pomorskim. Elektrownia Północ będzie najnowocześniejszą i największą elektrownią systemową w Polsce budowaną od podstaw.
Lądowe farmy wiatrowe: Grupa Polenergia posiada 7 operacyjnych farm wiatrowych o łącznej mocy 245,3 MW. Dodatkowo sześć projektów o łącznej mocy 279 MW zostanie przygotowanych do udziału w pierwszej aukcji oczekiwanej w 2016 roku.
Morskie farmy wiatrowe: Grupa Polenergia kontynuuje development dwóch projektów farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 1,2 GW zgodnej z warunkami przyłączenia do sieci energetycznej wydanymi przez PSE.
Pozostałe projekty w segmencie wytwarzania obejmują development elektrowni zasilanej biomasą (Projekt Bioelektrowni Wińsko), produkcję pelletu, rozwój małej i średniej kogeneracji gazowej oraz outsourcing energetyki”.
Znamiennym elementem opisywanej strony internetowej jest …skan artykułu „Pulsu Biznesu” z 12 lipca b. r. pod wiele mówiącym tytułem – „Polska nadal będzie węglowa”. Odczytujemy to jako: „Cały ten wiatr, ta bioenergetyka, a nawet ten off shore to tylko kwiatek do węglowego kożucha”.
Tylko nigdzie nie ma informacji o wylewaniu betonu pod fundamenty „najnowocześniejszej i największej elektrowni systemowej w Polsce budowanej od podstaw”. No bo ten beton to jednak podstawa…


Podziel się

Skomentuj