Energa Elektrownia Ostrołęka – 681 MWe dzięki modernizacji

Energa Elektrownia Ostrołęka – 681 MWe dzięki modernizacji

Podczas spotkania prezesa zarządu Energa SA Daniela Obajtka (na zdjęciu) w Ostrołęce z pracownikami Grupy mówił on m. in.: – Budowa nowej elektrowni nie jest zagrożeniem dla istniejących miejsc pracy, ale szansą na rozwój dla całego regionu. – Nasze bloki klasy 200 MWe pracujące dziś w Ostrołęce są jednymi z najsprawniejszych w Polsce. Dzięki prowadzonym inwestycjom podnosimy ich sprawność, ograniczamy wpływ na środowisko i wydłużamy czas eksploatacji – dodał.

Energa zakończyła niedawno modernizację ostatniego z trzech bloków Elektrowni Ostrołęka B. Obecnie posiadają one łączną zainstalowaną moc zwiększoną do 681 MWe. Ponadto wyposażone są w instalacje produkujące ciepło sieciowe i parę technologiczną dla mieszkańców i odbiorców przemysłowych.

Prezes Energa SA odniósł się także do zapowiadanych zmian w strukturze Grupy. – Moim celem jest likwidacja niepotrzebnych etatów kierowniczych i wzmocnienie realnej siły Energi, czyli jej kompetencji energetycznych – powiedział Daniel Obajtek. – Efekt synergii jaki przynosi spłaszczanie struktury, już możemy zaobserwować. Widać, że dla efektywnych pracy nie brakuje, dlatego już zatrudniamy m.in. około stu nowych osób do obsługi sieci.


Podziel się

Skomentuj