Połaniec ubezpieczony w PZU

Połaniec ubezpieczony w PZU

Enea podpisała z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń (PZU) umowy ubezpieczenia mienia i utraty zysku, odpowiedzialności cywilnej oraz ryzyk terrorystycznych dla Enei Elektrowni Połaniec, podała ISB News. Umowy obowiązują od dnia zakupu akcji Elektrowni Połaniec przez Eneę, tj. 14 marca 2017 r. i są ważne do połowy 2018 r.
„PZU przedstawiło ofertę na pełen zakres ubezpieczenia. To pokazuje, że mamy do czynienia z rzetelnym, sprawdzonym i doświadczonym partnerem biznesowym. Umowa z PZU zapewnia uzyskanie konkretnych korzyści, dzięki dopasowanemu do potrzeb Enei Połaniec kompleksowemu programowi ubezpieczeniowemu” – powiedział wiceprezes Enei ds. finansowych Mikołaj Franzkowiak.
„PZU jest od wielu lat bardzo bliskim partnerem ubezpieczeniowym polskich firm, zarówno mniejszych podmiotów, jak i gigantów polskiej gospodarki. Obsługujemy największe polskie firmy z branż energetycznej, paliwowej, górniczej, chemicznej, morskiej i innych gałęzi polskiego przemysłu. Jesteśmy liderem tego rynku z rocznymi obrotami w wysokości 2,2 mld zł, co oznacza, że sama skala współpracy z rodzimymi firmami zapewniłaby pionowi klienta korporacyjnego PZU pozycję czwartej największej firmy ubezpieczeniowej w Polsce” – wskazała Katarzyna Grysińska, dyrektor ds. klientów strategicznych w PZU.
W połowie marca br. Enea sfinalizowała przejęcie od francuskiego Engie Elektrowni Połaniec za ponad 1,26 mld zł.


Podziel się

Skomentuj