Zamiast resortu Skarbu Państwa…

Zamiast resortu Skarbu Państwa…

Zgodnie z ustawą o zasadach zarządzania mieniem państwowym rada ds. spółek Skarbu Państwa ma składać się z 9 członków, z których po 3 powołują: premier, minister energii i minister rozwoju – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
Premier Beata Szydło wyznaczyła do rady Łukasza Popławskiego – wykładowcę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku, Piotra Bułę – wykładowcę UE w Krakowie i dyrektora uniwersyteckiej Krakowskiej Szkoły Biznesu oraz Tomasza Filipowicza – radcę prawnego. Łukasz Popławski został również przewodniczącym rady.
Wcześniej swoich przedstawicieli w radzie zgłosiły już ministerstwa energii i rozwoju. Resort energii zgłosił: Marka Chrzanowskiego – przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, prof. Mirosława Parola – kierownika Zakładu Sieci i Systemów Elektroenergetycznych Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Warszawskiej oraz dr Joannę Górską. Ministerstwo rozwoju i finansów powołało do rady 3 dyrektorów z tego resortu: Magdalenę Tarczewską-Szymańską – dyrektor generalną MR, Jadwigę Lesisz – dyrektor departamentu zarządzania projektami oraz Jacek Orła – dyrektora departamentu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.


Podziel się

Skomentuj