Elektrociepłownia Kawęczyn

Elektrociepłownia Kawęczyn znajduje się w Warszawie i wchodzi w skład PGNiG Termika S.A. Zakład stanowi część Elektrociepłowni Siekierki. Ciepłownia pracuje jako sezonowe źródło ciepła.

Elektrociepłownia Kawęczyn

Dane techniczne:

Obecnie zainstalowane są w niej dwa kotły wodne, o łącznej mocy cieplnej 512 MW.

Na terenie ciepłowni Kawęczyn znajduje się najwyższy &#8222punkt widokowy&” na Warszawę &#8211 komin o wysokości 310 metrów.

Odpady paleniskowe z zakładu są w 100% wykorzystywane gospodarczo. Znaczna ich część znajduje zastosowanie w produkcji materiałów budowlanych.

W zakładzie stosowane są palniki niskoemisyjne. Firma modernizuje elektrofiltry i optymalizuje procesy spalania w kotłach, aby dbać o czyste niebo nad Warszawą oraz spełniać jednocześnie wymagania zawarte w dyrektywach krajowych i unijnych. Zakład modernizuje system monitoringu emisji od 2001 roku.

Historia:

Rozpoczęła pracę w 1983 roku. Od 2005 działa jako Ciepłownia Kawęczyn. W przyszłości w Kawęczynie planowana jest duża inwestycja &#8211 budowa spalarni śmieci.

źródła:

www.vattenfall.pl


Podziel się

3 Odpowiedzi na "Elektrociepłownia Kawęczyn"

  1. KOMIN KAZDEJ ELEKTROCIEPLOWNI W POLSCE POWINIEN BYC W KOLORZE BIALO-CZERWONYM OD GORY DO SAMEGO DOLU I ELEGANCKO WYGLADAC .
    A POZATYM POWINIEN BYC ELEGANCKO OSWIETLONY ,TO ZWIEKSZA PRESTIZ I POPRAWIA BEZPIECZENSTWO KAZDEJ ELEKTROCIEPLOWNI.
    WSZCZEGOLNOSCI TEN KOMIN DLATEGO IZ MA OKOLO 300 METROW WYSOKOSCI.DOLNA CZESC KOMINU NIE POWINNA BYC SZARA JAK WIDAC NA ZDJECIACH.PIOTR SZTELAK-KATOWICE.

    Odpowiedz
  2. Kominy kiedys malowalo sie tak jak na zdjeciu bo byly malowane od wysokosci 100 metrow. Poza tym ten komin ma ponad 300 m. a dokladnie 308. obecne malowanie podobno zalecane w krajach UE, choc wiem ze np w Niemczech ta to zalecenie wcale nie obowiazuje, powinien miec 4 pasy czerwone i 3 biale. odleglosci miedzy kolorami dostosowane w zaleznosci od wysokosci.

    Odpowiedz

Skomentuj